הדרך הנכונה לבחירת השקעת הנדל"ן שלך

שבוע לפני שדודי, מתכנת ותיק בחברת מחשבים, חגג את יום הולדתו החמישים, הוא קיבל הודעת דוא"ל משמחת: קרן ההשתלמות שפתח שבע שנים קודם לכן עומדת להשתחרר – ובקרוב חשבונו יזוכה ב-120 אלף ₪. מבחינת דודי זה היה סימן משמים, והוא החליט להגשים חלום ישן, לאזור אומץ ולהפוך למשקיע מן המניין.

התרחיש הזה קורה לא מעט. בונוס ממקום העבודה, ירושה שהתקבלה או קרן השתלמות שהשתחררה – פתאום באמצע החיים קיבלתם סכום של 100 אלף ₪, והשאלה עכשיו היא מה לעשות עם הכסף. הפקדת הכסף בתכנית חיסכון בנקאית אינה אטרקטיבית במיוחד בשל הריביות הנמוכות, ולכן רבים בוחרים להשקיע בעולם הנדל"ן.

הנה כמה אלטרנטיבות להשקעה המיועדות לאנשים שעומד לרשותם סכום של כ-100 אלף ₪ מעלה ורוצים להשקיע בנדל"ן:

רכישת דירה
אלטרנטיבת השקעה זו היא מהנפוצות בשוק הנדל"ן. רבים בוחרים לקנות דירה ולהשכיר אותה, ולמעשה ליהנות מהכנסה חודשית פסיבית וקבועה. החיסרון באפיק השקעה זה: הוא אינו מתאים לבעלי הון נמוך יחסית, שכן בלתי אפשרי לקנות דירה ב-100 אלף ₪. חיסרון נוסף הוא הטרדה הכרוכה ברכישת דירה ובהשכרתה: הבירוקרטיה מול רשויות הרישום והמס, התחזוקה של הדירה, הגחמות של השוכר וכיו"ב.

השקעה בקרקע חקלאית
קרקעות חקלאיות מוצעות לרוב במחירים נמוכים יחסית, ועל כן זו אפשרות נוחה למי שיש לו סכום לא גבוה להשקעה. יחד עם זאת, מדובר בשטחים שעדיין לא הופשרו למגורים, והמשמעות היא שנדרשת סבלנות רבה מצד המשקיעים – את הרווח הפוטנציאלי הם צפויים לראות רק לאחר שנים רבות.

נדל"ן מעבר לים
שוק הנדל"ן בחו"ל טומן בחובו לא מעט הזדמנויות, ועל כן הוא מהווה מוקד משיכה למשקיעים רבים. עם זאת, חשוב להיות מודע לחסרונות של השקעה מעבר לים, בעיקר אם אתם משקיעים 'רגילים' ולא אילי נדל"ן: חוסר ההיכרות עם השוק המקומי, המרחק הגאוגרפי, הקושי בביצוע בדיקת נאותות וכיו"ב. לא רוצים לוותר על החלום? האפשרות הבאה מספקת מענה לא רע לחסרונות שהוצגו כאן.

חברת השקעות בנדל"ן
בשנים האחרונות נוצר יש מאין ערוץ חדש להשקעות נדל"ן: השקעה באמצעות חברת השקעות. מדובר במודל ייחודי של השקעה משותפת - מודל המאפשר למשקיעים 'רגילים', כאלו המעוניינים להשקיע 100 אלף ₪ ומעלה, להצטרף לקבוצת השקעה ובכך לקחת חלק בפרויקטים גדולים. הראשונה להציע את המודל הייתה חברת הגשמה שהקימו איש העסקים והיזם אבי כץ (שגם ייסד את רשת קופיקס) ועו"ד חנן שמש, ובעקבות זאת נפתח שוק הנדל"ן בארץ ובעולם למשקיעים רבים, תוך הגנה על זכויותיהם.


בהצלחה!

תודה על פנייתך.
נציגינו ישובו אלייך בהקדם

מעוניינים להצטרף למאגר המשקיעים של הגשמה? מלאו פרטים ללא התחייבות וניצור אתכם קשר בהקדם

מאשר/ת קבלת חומר פרסומי
שלח