חמש הסוגיות שצריך להכיר כדי להפוך למומחה נדל"ן

מאז ומעולם היה תחום הנדל"ן דינמי ובעל פוטנציאל להתפתחות והתמקצעות. יזמי נדל"ן רבים נכנסו לעולם זה והקדישו זמן לא מבוטל ללמידה ולהיכרות אתו, אך משקיעים רגילים, כאלו שזה לא מקצועם העיקרי, נתקלו בקושי טבעי: חוסר זמן. עסקת נדל"ן, מטבעה, היא תהליך ארוך, ולאדם מן היישוב אין יותר מדי זמן פנוי הדרוש להתמקצעות.

מי שבכל זאת בוחר להתמקצע בתחום מוצא את עצמו לא פעם נדרש לסוגיות רבות: מיקומו של נכס הנדל"ן - דבר המשפיע על מחירו, המסים הכרוכים בעסקה, הקושי בלקיחת משכנתה שנייה ועוד. רבים מגלים, נוכח כל המשוכות, כי קל יותר להשקיע את הכסף מעבר לים - ואכן, כיום ניתן לראות התעניינות רבה בנדל"ן ביעדים מבוקשים בחו"ל דוגמת ארה"ב, והנהירה לשם עשויה להוביל ליציבות של המחירים ואף לעלייתם.

לאחר בחירת המיקום הגאוגרפי שבו תרצו להתמקצע, חשוב לוודא שאכן מדובר באזור עם ביקוש גבוה. הנכס לא חייב להיות בלב העיר הכי מרכזית במדינה, אך חשוב לבחור קריטריונים שיהפכו אותו למבוקש, כגון מיקומו בשכונה מתפתחת, קרבה לאוניברסיטאות וכיו"ב.

ההיבט הבא שעליו יש לתת את הדעת הוא אופן ההשקעה. בעסקאות נדל"ן בחו"ל, מכיוון שאתם לא גרים במדינה שבה נמצא הנכס, עומדות בפניכם ארבע חלופות עיקריות – הגעה עצמאית למדינת הנכס לצורך בחינתו של הנכס, הסתייעות במתווכים מקומיים, התקשרות באמצעות חברות ישראליות הרוכשות את הנדל"ן בחו"ל, או הצטרפות לקבוצת השקעה והשקעה במשותף בפרויקט גדול.

בכל דרך שבה תבחרו להשקיע חשוב לערוך בדיקת נאותות, להכיר את הגוף שבאמצעותו תשקיעו ולהבין מה הניסיון ומה המוניטין שלו. בנוסף חשוב לבחון את היזם, את ניסיונו, את יכולותיו ואת הפרויקט המוצע.

סוגיה חשובה נוספת שעליכם להכיר לעומק היא סוגיית המיסוי – עליכם להבין כיצד המסים המוטלים עליכם במהלך הפרויקט ובסיומו משפיעים על התשואות הצפויות. חשוב להכיר את היבטי המיסוי במדינת הנכס, בדגש על מיסוי המקרקעין באותה מדינה: מס רכוש, מס הכנסה, מס רכישה, המס המוניציפלי, אגרות, מס שכירות, היטלים וכיו"ב. בעניין זה מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום, כגון יועץ מס או רואה חשבון – כמובן כזה המכיר את החוק המקומי במדינה שבה נמצא הנכס.

ולסיום, יש לערוך בדיקות מקדימות ולדעת מראש כיצד תמומן ההשקעה. לדוגמה: השוואה בין מסלולי המשכנתא השונים, בדיקת זכאותכם להלוואה אטרקטיבית ועוד. התייחסות מקיפה לסוגיית המימון תאפשר לכם להתנהל בצורה נכונה ורגועה יותר בהמשך.

    ובקיצור, אלו חמש הסוגיות שאתם צריכים להכיר היטב אם אתם באמת רוצים להפוך למומחי נדל"ן:

  1. מיקום – בחרו היטב את האזור הגאוגרפי של הנכס והבינו מה רמת הביקוש שלו
  2. אופן ההשקעה – יש מספר דרכים להשקיע בנדל"ן, הכירו את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן
  3. בדיקת נאותות – חשוב לבחון את היזם, את הפרויקט ואת הגוף שבאמצעותו תשקיעו
  4. מיסוי – חשוב להכיר את כל סוגיות המיסוי ואת החובות המוטלות עליכם בעקבות עסקת הנדל"ן במדינת היעד, וכמובן גם בישראל
  5. מימון – השקיעו במציאת צורת המימון הטובה והיעילה ביותר עבורכם

זכרו: הדרך להפוך למומחים בעולם הנדל"ן היא ארוכה ומורכבת. אל תקצרו שלבים, אל תעגלו פינות, השקיעו באופן שוטף בהתנסות ובלמידה (גם מטעויות שתעשו במהלך הדרך), נסו להימנע מסיכונים מיותרים – והתקדמו צעד אחר צעד.

תודה על פנייתך.
נציגינו ישובו אלייך בהקדם

מעוניינים להצטרף למאגר המשקיעים של הגשמה? מלאו פרטים ללא התחייבות וניצור אתכם קשר בהקדם

מאשר/ת קבלת חומר פרסומי
שלח