איך ניתן להגיע לתשואה גבוהה בחמישה שלבים

השקעה היא תהליך ארוך הטומן בחובו, לצד ההזדמנויות, גם סיכונים - אך הסתייעות במתודולוגיית עבודה סדורה ובאנשי מקצוע טובים מגדילה את הסיכויים להגיע לתוצאות טובות לאורך זמן. בחנו השקעות אמיתיות שהוצעו למשקיעים שלנו, תמצתנו עבורכם את התהליך המתרחש בכל השקעת נדל"ן וסיכמנו זאת לחמישה שלבים קצרים:

בחירת היזם
היזם הוא דמות מפתח בכל השקעה, והוא משפיע באופן ישיר על הצלחתה. זו הסיבה, למשל, שבהשקעות בחו"ל חשוב מאוד לשתף פעולה עם יזם בעל ניסיון רב בבנייה באזור שבו הנכס נבנה ולהקפיד שההיכרות אתו תהיה היכרות מעמיקה: נציג החברה טס לחו"ל לפגוש את היזם באופן אישי ולראות את הנכס, מצטרף אליו לפגישות במשך מספר ימים ובוחן יחד אתו עסקאות שונות שהיזם ביצע בעבר. בסיומם של ימים אלו נדרש נציג החברה להגיע למסקנה האם אכן מדובר ביזם ראוי. תהליך סינון זה מיושם בכל השקעה עם יזם חדש, והוא שלב חשוב מאוד בכל השקעה.

ועדת ההשקעות
לאחר בחינה מעמיקה של כל אנשי המקצוע והגורמים הרלוונטיים, אשר מחליטים אם ההשקעה ראויה ואם אפשר להתקדם לשלב הבא, חשוב להעביר את ההשקעה לבחינת ועדת השקעות. בוועדה זו משתתפים נשיא הגשמה, יו"ר ועדת ההשקעות של החברה ומנכ"ל החברה, ולצדם שלושה סמנכ"לים בחברה והאנליסט הראשי. בוועדה זו ההחלטה מתקבלת על פי דעת הרוב, וליו"ר הוועדה יש סמכות וטו. בשלב זה מתקיימות שתי ישיבות לפחות על כל השקעה: בראשונה מקבלים אישור עקרוני על המשך בדיקת ההשקעה (בדיקה מקדמית), ולישיבה השנייה מגיעים אחרי כל הבדיקות ומחליטים באופן סופי על עליית ההשקעה לאוויר.

טיפול המחלקה המשפטית ומחלקת הכספים
במקרה שבו ועדת ההשקעות אישרה את ההשקעה, מתחילה המחלקה המשפטית לנסח את החוזים המשפטיים במטרה לרכז את מכלול הסיכומים וההבנות עם היזם, וכמובן להגן על המשקיעים באמצעות חיוב היזם לעמוד במצגים ובהתחייבויות. ההסכמים כוללים הגנות ובטוחות למשקיעים - כגון תמריצים לעמידה ביעדים או מנגנון קנס-פרס, מנגנון ייחודי שבו היזם יודע שעל כל חודש איחור הוא משלם קנס למשקיעי החברה.

בקרה לאורך כל הדרך
תהליך המעקב והבקרה של האנליסטים נמשך ללא הפסקה מרגע יציאתה של ההשקעה לדרך. לכל השקעה מוצמד אנליסט, ובמסגרת תפקידו הוא עוקב אחרי התקדמות הפרויקט ומוודא עמידה ביעדים, במדדים ובלוחות הזמנים בהתאם למה שנקבע מראש.

ניהול שוטף
לעתים ניתן לראות עיכובים בהשקעות - לרוב בשל אופן הניהול השוטף של היזם. יש בעיות שונות שעשויות לצוץ במהלך התהליך, כגון סיכוני שוק (עליית מחירים), חריגה בהוצאות, סיבוכים לא מתוכננים דוגמת רגולציה, שינויים מבניים בענף (שינויי מסים למשל), פגעי מזג אוויר ועוד. שלב זה יתקדם בצורה 'חלקה' יותר אם הוא ילֻווה על ידי חברה להשקעות – שכן ביכולתה לנטר חריגות בזמן אמת, לתת מענה במקרים אלו, ולא פעם אף לקחת את המושכות לידיה ולוודא את המשכו התקין של הפרויקט.

תודה על פנייתך.
נציגינו ישובו אלייך בהקדם

מעוניינים להצטרף למאגר המשקיעים של הגשמה? מלאו פרטים ללא התחייבות וללא עלות וניצור אתכם קשר בהקדם

מאשר/ת קבלת חומר פרסומי
שלח