יש לכם 100 אלף שקלים? תנו לכסף לעבוד בשבילכם

כל מי שמחזיק בחשבון הבנק שלו מאה אלף שקלים פנויים מכיר את ההתלבטות. הריבית בבנק לא נותנת יותר מדי ערך אבל מצד שני מדובר בסכום משמעותי שמאפשר גם למי שאינו בעל הון להיכנס לעולם ההשקעות. אין משקיע שלא עסוק בשאלת מיליון הדולר: מה הופך בני אדם למשקיעים פיננסיים טובים? מרבית המשקיעים הקטנים-בינוניים שמחפשים למנף את כספם נתקלים בלא מעט חסמים: חוסר הבנה מעמיקה בתחום שוק ההון, מחסור באפיקי השקעה סולידיים נטולי סיכון, קשיים רגולטוריים ועוד. אבל לא הכל מעורפל. מי שמחזיק בידו סכום התחלתי של מאה אלף שקלים יכול לרשום לעצמו כמה אופציות מעניינות להשתלב בשוק ההון. הנה כמה מהן.


ההזדמנות שלך להיכנס להשקעות נדל"ן בחו"ל

ההזדמנות שלך להיכנס להשקעות נדל"ן בחו"ל


ניהול של תיק השקעות - תיק השקעות אישי המותאם לצורכי המשקיע ולרוב מורכב ממסלולי השקעה שונים, הוא אופציית השקעה שמאפשרת פיזור נכון של הכסף ומנעד הסיכונים. עולמות המניות, הקרנות, האג"חים והמק"מים כבר לא זרים למשקיע המתחיל - אך עם זאת חשוב לזכור כי ניהול מקצועי של התיק האישי דורש זמן רב, הן לצורך ניהול התיק והן ללמידה של התחומים השונים.
השורה התחתונה: השקעה באופן עצמאי עלולה להיות מסוכנת אם המשקיע אינו מתמחה בכך.

השקעה באמצעות בית השקעות - בתי השקעות ייעודים שמנהלים את תיק ההשקעות ללא מעורבות שוטפת של המשקיע, נוהגים אומנם להציב רף כניסה גבוה מבחינת הסכום הנדרש להשקעה, אך ניתן למצוא גם מסלולים המאפשרים להשקיע בסכומים נגישים יותר. עבור משקיעים מתחילים שאינם בקיאים ברזי שוק ההון, פנייה לגופים מקצועיים כאלו תוכל להיות מועילה, שכן בכל בית השקעות עומד לרשות המשקיעים מנהל אישי האחראי על תיק ההשקעות שלהם, כמו גם מערך אנליסטים העוקבים באופן יומיומי אחר התנהגות השוק ויודעים לספק למשקיעים מידע מקצועי חשוב. עם זאת חשוב לזכור שגם כאן צריך להיות עם אצבע על הדופק ולזכור שלרוב, המשקיעים הקטנים לא זוכים ליחס מועדף בבתי ההשקעות, שמן הסתם מעדיפים למשוך אליהם משקיעים "כבדים" יותר.
השורה התחתונה: בית השקעות מתאימה לרוב למשקיעים גדולים


כל משקיע הוא חלק מקבוצה גדולה בעלת כוח

כל משקיע הוא חלק מקבוצה גדולה בעלת כוח


רכישת נכס להשקעה - רכישת בית להשקעה, קרקעות חקלאיות או כל נכס מניב היא פיתוי נדל"ני מוכר שנועד להגן על ההשקעה באמצעות בעלות ממשית ותוך כדי כך להרוויח משכירות או השבחה. יחד עם זאת חשוב לזכור שהשקעות בעולם הנדל"ן לא תמיד יהיו נגישות לאלו המחפשים להשקיע בסכומים נמוכים. בנוסף, השקעות אלו דורשות היכרות מעמיקה עם התחום, מעקב צמוד אחר תנועות השוק וידע בכל הנוגע ללקיחת הלוואות והיתכנות כלכלית. וזה עוד לפני בדיקה קפדנית של הנכס המדובר שעשויה לעלות כמעט כמו התשואה הפוטנציאלית.
השורה התחתונה: השקעה באמצעות רכישת נכס נדל"ן היא תחום הדורש למידה ומחקר לצורך מציאת ההזדמנות המתאימה והמניבה. מדובר בתחום עם רף כניסה גבוה מבחינת השקעה שלרוב אינו נגיש למשקיעים מתחילים עם סכומים קטנים.

השקעה דרך חברת השקעות - שוק ההון מציע לא מעט חברות השקעה המאפשרות למשקיעים קטנים להתאגד יחד, להשקיע את הכסף שלהם בהשקעה משותפת, גדולה, ובכך להיכנס למגרש של המשקיעים הגדולים. בניגוד לאלטרנטיבות המוזכרות למעלה, שבהן המשקיע עומד בודד מול אתגרי השוק ותנודותיו, היתרון כאן הוא שהמשקיע נהנה מעצם העובדה שהוא חלק מקבוצה גדולה בעלת כוח. בנוסף, חברת ההשקעות מספקת למשקיעיה מערך של אנליסטים, עורכי דין, רואי חשבון ואנשי מקצוע נוספים מתחום הנדל"ן, היודעים לתת מידע מקצועי, לבדוק את ההיתכנות של כל השקעה והשקעה ולאפשר למשקיע להחליט האם היא מתאימה לו.


המשקיע נהנה מעצם העובדה שהוא חלק מקבוצה גדולה בעלת כוח

המשקיע נהנה מעצם העובדה שהוא חלק מקבוצה גדולה בעלת כוח


בכך יכולים משקיעים פרטיים, מתחילים ומנוסים כאחד, המחפשים אחר השקעות בסכומים קטנים, להגשים את החלום היזמי וליהנות מהאפשרות להיכנס למגרש של הגדולים. אלטרנטיבת השקעה זו מאפשרת כניסה לעולם הנדל"ן באופן פשוט ונוח.
השורה התחתונה: חברת השקעות מתאימה לאנשים המעוניינים להשקיע בסכומים נמוכים החל מ-100 אלף שקלים בהשקעה סולידית יחסית ובסיכון מגודר.

הכירו את הגשמה – משקיעים בחוכמה בנדל"ן
הגשמה היא חברת השקעות שהוקמה בשנת 2009 במטרה לאפשר למשקיעים פרטים להשקיע יחד בהשקעה אחת גדולה. נבחרת הגשמה כוללת כ-100 אנשי מקצוע בארץ ובעולם: מומחי נדל"ן, עורכי דין, רואי חשבון, כלכלנים, אנליסטים ועוד, שמלווים במקצועיות כל משקיע ומשקיע, מתוך 26,000 המשקיעים הרשומים במאגר החברה. הגשמה הינה חברת השקעות נדל"ן הראשונה המגייסת הון להשקעה ישירה בפרויקטים נדל"ניים על פי תשקיף שקיבל היתר מהרשות לניירות ערך. הרשות לניירות ערך מפקחת ושומרת על עניינו של ציבור המשקיעים ובמסגרת תפקידה נותנת היתר לפרסום תשקיפים, קרי מסמכים הנותנים גילוי מלא של מידע החשוב למשקיע השוקל להצטרף להשקעה.

כפי שפורסם בתשקיף הגשמה סימסבורי סי טי 1003 מתאריך 19.5.2017, הגשמה גייסה עד היום 2.3 מיליארד שקלים הון עצמי ב-250 השקעות, הניבה 77 אקזיטים בתשואה ממוצעת של 14% נטו בשנה למשקיע והחזירה למשקיעיה למעלה מ 700 מיליון ש"ח