הגשמה מפרסמת בימים אלה תשקיף מספר חמש - השקעה בנכס למגורי סטודנטים בהאנטסויל, טקסס

דיירי מעונות הסטודנטים בסרטים ההוליוודיים נהנים ממסיבות אחווה, מהווי משותף ומהתאהבויות על הדשא. אבל בעולם האמיתי, מסתבר, למעונות הסטודנטים בארצות הברית יש הרבה יותר מה להציע. הכירו את ענף הנדל"ן שלא מפסיק לצמוח ולייצר הזדמנויות להשקעה.

קירות טיפוס, חדר כושר מאובזר, בריכה פרטית ובר משקאות הם רק חלק מהפינוקים שתוכלו למצוא במעונות הסטודנטים היוקרתיים המוקמים בשנים האחרונות בארצות הברית. בעקבות הביקוש ההולך וגובר ניתן לראות בנייה מואצת ועקבית של מעונות סטודנטים מסוגים שונים ובכמה רמות דיור, לרבות מעונות סטנדרטיים. מדוע זה קורה, מהן התחזיות בתחום ואיך מרוויחים מכך המשקיעים? קבלו הצצה לשוק הנדל"ן הסטודנטיאלי.

מגורי סטודנטים הם כבר לא מה שחשבתם

יותר סטודנטים שרוצים יותר

הביקוש הגבוה לנכסי נדל"ן המיועדים לבניית מעונות סטודנטים נובע, בראש ובראשונה, מריבוי הסטודנטים. מדי שנה גדל מספר המועמדים המבקשים לרכוש השכלה גבוהה ביחס לאוכלוסייה הכללית וכשמשווים את נתוני הגידול עם קצב הבנייה של פתרונות דיור ייעודיים, מגלים שהם לא עולים בקנה אחד וכי יש יותר סטודנטים מאשר מבנים זמינים.
מלבד הביקוש, הגדל כאמור בקצב מהיר יותר מההיצע, חל שינוי גם במאפייניו של הסטודנט הממוצע. אם בימים עברו סטודנט העביר תואר שלם בדירה מעופשת עם ריהוט דל, הרי שכיום הוא רוצה יותר מאשר פתרון מגורים בסיסי. הלימודים באוניברסיטה הם מזמן לא רק שילוב יבשושי של סיכומי הרצאות, דגירה למבחנים ורביצה בספרייה, ומעונות הסטודנטים מעניקים לסטודנט הזדמנות לצאת מהקן המשפחתי, לחיות חיים עצמאיים, לגשש אחר עבודה משתלמת וליצור לעצמו חוויה שהיא מעבר ללימודים עצמם.
האוניברסיטאות והערים בהן הן נמצאות הבינו שחוויית המגורים היא פרמטר חשוב לסטודנטים והחלו ליזום מהלכי בנייה בסטנדרטים חדשים. בכך הם מיצבו את עצמם גבוה יותר ממוסדות אחרים להשכלה גבוהה, בתקווה שהמהלך ימשוך יותר סטודנטים וישווה למוסדות שבניהולם אופי יוקרתי יותר.

הביקוש למגורים בסביבת לימודים תוססת, הולך וגדל

שוק יציב ומשתלם

כמו כל קורס אקדמי, גם שוק הנדל"ן הסטודנטיאלי מבוסס על אקסיומות. האקסיומה הראשונה: סטודנטים ימשיכו ללמוד מחוץ לבית. האקסיומה השנייה: סטודנטים יזדקקו לסידורי מגורים בזמן הלימודים. הנחות היסוד הללו הופכות את שוק הנדל"ן הסטודנטיאלי ליציב ומבוקש במיוחד, שכן הוא פחות מושפע מזמני מיתון או האטה נדל"נית ותלוי יותר באחוזי ההרשמה למוסד הלימודים.
בניגוד לארצנו הקטנטונת בעלת המרחקים הקצרים יחסית, ארצות הברית מאופיינת בשטחים עצומים ובלא מעט שעות נסיעה (או טיסה) לקולג'. עבור הסטודנטים בארצות הברית המגורים במעונות בתוך או מחוץ לקמפוס הם לא פחות מהכרח, ועל כן תמיד יהיה להם ביקוש.

במדינה גדולה תמיד יהיה ביקוש למעונות סטודנטים

כר הזדמנויות למשקיעים

הביקוש ההולך וגובר ופוטנציאל הרווח הגדול מושכים את תשומת לבם של משקיעים רבים. יותר ויותר משקיעים, לרבות משקיעים ישראלים, מזהים את מגמות השנים האחרונות ובשל כך בוחרים להפנות את אפיקי ההשקעה אל מעונות הסטודנטים.
לשם המחשה, בפרק זמן של שנה אחת, בין השנים 2016-2015 נוצר גידול של כשלושה מיליארד דולר בהיקף ההשקעות בנכסי נדל"ן לסטודנטים מצד המשקיעים. שכר הדירה נמצא במגמת צמיחה מתמדת, ומספר הסטודנטים, כאמור, הולך ועולה.
מעבר לעובדה שזהו שוק יציב עם ביקוש תמידי (וגובר), גם העובדה שמדובר במודל שכירות שונה מזה הנהוג בבתים פרטיים מהווה יתרון נוסף עבור המשקיעים. מבני הסטודנטים נועדו לאכלס כמה דיירים בחדר גדול אחד או בדירה משותפת, מה שמעלה את פוטנציאל הרווח בהשוואה להשכרה סטנדרטית.
לצד צמיחתם של מעונות הסטודנטים המפנקים, עדיין יש ביקוש רב גם לפתרונות דיור זולים יותר עבור סטודנטים מעוטי יכולת או ממעמד הביניים, ולכן המשקיעים השונים מתמקדים גם בשיפוץ מבנים קיימים, שאותם ניתן להשכיר יחסית בזול.
בין אם מדובר בהקמת מבנה חדש מחוץ לקמפוס, בין אם בשיפוץ מבנה קיים ובין אם בהקמת קומפלקס עם דרכי גישה נוחות למוסד הלימודים, נראה שלשוק הנדל"ן הסטודנטיאלי יש עוד הרבה מה לומר בנושא ואת הרווח, במקרה הזה, יקטפו גם הסטודנטים וגם המשקיעים.

סם יוסטון - מרכז חינוכי ותרבותי

אודות ההשקעה במגורי סטודנטים טקסס

הגשמה עושה זאת שוב, ופותחת בפניכם אופציה להשקעה בתשקיף החמישי שלה – מגורי סטודנטים באוניברסיטת Sam Houston בעיר (Huntsville) האנטסוויל, טקסס, ארה"ב. האוניברסיטה מהווה מקור השפעה מרכזי על אופי העיר ותושביה, נוסדה בשנת 1879 ולמדו בה בשנת 2017 כ-21 אלף סטודנטים מתואר ראשון ועד דוקטורט.
האוניברסיטה מהווה מרכז חינוכי ותרבותי ובעלת השפעה כלכלית רבה על העיר.
האופי האוניברסיטאי של העיר, ההון האנושי והקרבה ליוסטון מושך אליה צעירים רבים שמעלים את הביקוש למגורים בה. היצע המגורים המוגבל לסטודנטים בעיר מהווה הזדמנות השקעה אטרקטיבית ליזמים.
הביקוש הגבוה ללימודים באוניברסיטת Sam Houston בעיר עלה מ-12,355 סטודנטים בשנת 2000 ל-20,934 סטודנטים בשנת 2017.
למרות הגידול במספר הסטודנטים, בין השנים 2012 עד 2016, לא נוספו מיטות נוספות לסטודנטים וסטודנטים נאלצים למצוא פתרונות דיור בעיר. עובדה זו מלמדת על הפוטנציאל העסקי בהקמת דיור לסטודנטים בהאנטסוויל במטרה לענות על הביקוש ההולך וגובר למגורים המיועדים לסטודנטים.
כיום הדיור המוצע לסטודנטים בתוך הקמפוס כולל כ-6,100 מיטות בלבד ומחוץ לקמפוס קיים היצע של 5,081 מיטות נוספות, מתוכן 384 מיטות שנוספו בשנת 2017.
במהלך שנת 2018 צפויות להיכנס לשוק 502 מיטות נוספות ובשנת 2019 צפויה השלמת בניית הנכס בו משקיעה הגשמה, אשר יוסיף לשוק 544 מיטות נוספות.
כיום נהנה השוק משיעורי תפוסה גבוהים בשיעור של 95% - 100%.
בניית הנכס צפויה להיות מושלמת תוך 18 חודשים ולקראת שנת הלימודים המתחילה בספטמבר 2019. הנכס, המדורג A, כולל 150 יחידות דיור (544 מיטות) בשטח מבונה בסך 211,176 Sqft וכולל שישה בניינים.

לא רק לימודים, אלא גם חוויה לכל החיים ההשקעה מוצעת באמצעות שותפות ייעודית (הגשמה טקסס האנטסוויל 1006 אל פי), על פי תשקיף. המידע והנתונים בפרסום הינם תמצית מן התשקיף הסופי אשר פורסם באתר ההפצה של רשות ניירות ערך (מגנ"א) ואינו מהווה תחליף לעיון בתשקיף. המידע אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך של השותפות או הזמנה לקבלת הצעות כאמור. ההשקעה טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לפרטים בדבר גורמי הסיכון ראו סעיף 7.33 לתשקיף. אין באמור לעיל משום הבטחת תשואה כלשהי.

תודה על פנייתך.
נציגינו ישובו אלייך בהקדם

השאירו פרטיכם על מנת לקבל פרטים נוספים על ההשקעה במגורי סטודנטים בטקסס, ארה"ב

מאשר/ת קבלת חומר פרסומי
אני רוצה להשקיע