מהי הדרך הטובה ביותר להשקיע 100,000?

100,000 הוא סכום לא מבוטל. מדובר בסכום המאפשר גם למי שאינו בעל הון להיכנס לעולם ההשקעות ו'לשחק במגרש של הגדולים', או כמו שאומרת הקלישאה – לתת לכסף לעבוד בשבילו.

מה אומר המושג "השקעות קטנות"?
בדרך כלל, כשמדברים על השקעות קטנות מתכוונים להשקעות בהיקף של כ-100,000. העניין הוא שעבור רובנו לא מדובר בהשקעה קטנה, אלא בהרבה מאוד כסף. קיימים כיום לא מעט חסמים למשקיעים פרטיים, בעיקר לאלו שזו הפעם הראשונה שלהם, המונעים מהם להשקיע: חוסר הבנה מעמיקה בתחום, סכום השקעה גבוה יחסית, קושי במציאת אפיקים מניבי תשואה בסכומים נמוכים, אתגרי רגולציה הצצים בעת רכישת נכס נדל"ן ועוד. אספנו עבורכם מספר אופציות של השקעות קטנות למתחילים, שמתוכן תוכלו לבחור את הדרך המתאימה ביותר עבורכם:


קרן הגשמה
 1. ניהול אישי של תיק השקעות
 2. תיק השקעות אישי הוא תיק המותאם לצורכי המשקיע ולרוב מורכב ממסלולי השקעה שונים המאפשרים פיזור נכון של הכסף והסיכונים.
  בשנים האחרונות עולם המניות, הקרנות, האג"חים והמק"מים כבר לא זר למשקיע המתחיל - אך עם זאת חשוב לזכור כי ניהול אישי של התיק דורש זמן רב, הן לצורך ניהול התיק והן ללמידה של התחומים השונים. השקעה באופן אישי עלולה להיות מסוכנת אם המשקיע אינו מתמחה בכך.

  המסקנה: מתאים לאנשים אוטודידקטים עם הרבה זמן פנוי שלא צריכים את הכסף בשנים הקרובות.

 3. השקעה באמצעות בית השקעות
 4. בתי השקעות מאפשרים לכם להשקיע מבלי שהעבודה היום-יומית תהיה שלכם. בתי השקעות רבים מציבים סף כניסה גבוה מבחינת הסכום הנדרש להשקעה, אך ניתן למצוא גם מסלולים המאפשרים להשקיע בסכומים נגישים יותר. עבור משקיעים מתחילים שאינם בקיאים ברזי שוק ההון, פנייה לגופים מקצועיים כאלו תוכל להיות לעזר, שכן בכל בית השקעות עומד לרשות המשקיעים מנהל אישי האחראי על תיק ההשקעות שלהם – כמו גם מערך של אנליסטים העוקבים באופן יום-יומי אחר התנהגות השוק ויודעים לספק למשקיעים מידע מקצועי חשוב.
  עם זאת חשוב לזכור שגם כאן צריך להיות עם האצבע על הדופק. לרוב המשקיעים הקטנים לא זוכים ליחס מועדף בבתי ההשקעות, ואלו מעדיפים למשוך אליהם משקיעים "כבדים" יותר.
  כדי לא ליפול בין הכיסאות חשוב להיות לקוחות נבונים – כאלו שמקפידים לעקוב אחר פעילות בית ההשקעות באופן תדיר ולהישאר תמיד בעניינים.

  המסקנה: חברת השקעות מתאימה לאנשים המעוניינים בהשקעה סולידית יחסית ובסיכון מגודר.

 5. רכישת נכס להשקעה
 6. בית להשקעה, קרקעות חקלאיות, שכירות – עולם הנדל"ן הוא עולם מפתה המאפשר לנו להגן על הכסף בעזרת בטוחה ממשית, ועל הדרך להרוויח מהשכירות או ממכירת הבית.
  יחד עם זאת חשוב לזכור שהשקעות בעולם הנדל"ן לא תמיד יהיו נגישות לאלו המחפשים להשקיע בסכומים נמוכים. בנוסף, השקעות אלו דורשות היכרות מעמיקה עם התחום, מעקב צמוד אחר תנועות השוק וידע בכל הנוגע ללקיחת הלוואות והיתכנות כלכלית - ובדיקה קפדנית של הנכס המדובר עשויה לעלות כמעט כמו התשואה הפוטנציאלית.

  המסקנה: השקעה באמצעות רכישת נכס נדל"ן היא תחום הדורש למידה ומחקר לצורך מציאת ההזדמנות המתאימה והמניבה. מדובר בתחום עם רף כניסה גבוה שלרוב אינו נגיש למשקיעים מתחילים עם סכומים קטנים.

 7. השקעה דרך חברת השקעות
 8. קיימות כיום חברות השקעה המאפשרות למשקיעים קטנים להתאגד יחד, להשקיע את הכסף שלהם בהשקעה משותפת, גדולה, ובכך להיכנס למגרש של המשקיעים הגדולים. בניגוד לאלטרנטיבות המוזכרות למעלה, שבהן המשקיע עומד בודד מול אתגרי השוק ותנודותיו, היתרון כאן הוא שהמשקיע נהנה מעצם העובדה שהוא חלק מקבוצה גדולה בעלת כוח.
  בנוסף, חברת ההשקעות מספקת למשקיעיה מערך של אנליסטים, עורכי דין, רואי חשבון ואנשי מקצוע נוספים מתחום הנדל"ן, היודעים לתת מידע מקצועי, לבדוק את ההיתכנות של כל השקעה והשקעה ולאפשר למשקיע להחליט האם היא מתאימה לו.
  בכך יכולים משקיעים פרטיים, מתחילים ומנוסים כאחד, התרים אחר השקעות בסכומים קטנים, להגשים את החלום היזמי וליהנות מהאפשרות להיכנס למגרש של הגדולים בסיכון מגודר. אלטרנטיבת השקעה זו מאפשרת כניסה לעולם הנדל"ן בפשטות ובנוחות יחסית.

  המסקנה: חברת השקעות מתאימה לאנשים המעוניינים בהשקעה סולידית יחסית ובסיכון מגודר.


הגשמה – משקיעים ביחד בנדל"ן
הגשמה, מחברות ההשקעות המובילות בישראל, מחברת בין משקיעים פרטיים לבין יזמים מובילים בארץ ובעולם.
הגשמה נוסדה בשנת 2009 על ידי יזמים מן השורה הראשונה, והיא מציעה מודל השקעה חדשני: השקעה משותפת. מדובר במודל שבו מספר משקיעים פרטיים משתתפים יחד בהשקעה גדולה אחת, וזאת תוך פיקוח מלא של מומחי החברה ובניהולה.